Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Darwin Atapuma dziś pierwszy na mecie Tour de Pologne

0
Podziel się:

Liderem 70. Tour de Pologne po sześciu etapach jest Riblon, który wyprzedza dotychczasowego posiadacza żółtej koszulki, Hiszpana Jona Izagirre Insaustiego o 19 sekund.

Darwin Atapuma dziś pierwszy na mecie Tour de Pologne
(PAP/Grzegorz Momot)

Kolumbijczyk Darwin Atapuma wygrał 6. etap wyścigu Tour de Pologne. Na mierzącej 192 kilometry trasie (kolarze pięciokrotnie pokonywali liczącą 38,5 km pętlę wokół Bukowiny Tatrzańskiej) zwycięzca wyprzedził partnera z dwuosobowej ucieczki, Francuza Christophe'a Riblona.

Najwyżej klasyfikowany po pięciu etapach polski kolarz, Rafał Majka (grupa Saxo-Tinkoff), miał kraksę 6 kilometrów przed metą, ale mimo to zajął na etapie piąte miejsce, tracąc do zwycięzcy 22 sekundy.

Liderem 70. Tour de Pologne po sześciu etapach jest Riblon, który wyprzedza dotychczasowego posiadacza żółtej koszulki, Hiszpana Jona Izagirre Insaustiego o 19 sekund. Trzeci jest Rafał Majka, który traci 20 sekund.

Jutro, na zakończenie wyścigu, odbędzie się siódmy etap - 37-kilomterowa jazda indywidualna na czas, z Wieliczki do Krakowa.

Czytaj więcej w Money.pl
To kolarska Liga Mistrzów Tour de Pologne po raz pierwszy w historii wystartował poza granicami Polski i to na wysokości ponad 2000 metrów.
Jego wyznanie obejrzało 28 mln widzów Dwadzieścia osiem milionów widzów na całym świecie obejrzało wywiad telewizyjny z byłym kolarzem Lanceem Armstrongiem, w którym przyznał się on do stosowania dopingu - poinformowała amerykańska stacja kablowa OWN. Spodziewany rekord oglądalności nie padł.
Krytyka - najpopularniejszy "sport" w Internecie Wyrażanie swojej opinii w Internecie coraz częściej przeradza się w krytykowanie zamieszczanych treści. Powoli staje się to cechą tego medium. Brak rzetelności i wulgarność nie są spowodowane jedynie anonimowością, ale także poczuciem bezkarnej wolności słowa i brakiem barier.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)