Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Defilada z okazji Dnia Zwycięstwa w Mińsku

0
Podziel się:

Kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Mińska wzięło udział w uroczystej defiladzie z okazji Dnia Zwycięstwa. Do zgromadzonych weteranów zwrócił się prezydent Aleksander Łukaszenka. Prezydent mówił, że Białoruś nie raz doświadczała politycznego i ekonomicznego szantażu, ale nikt i nic nie zawróci jej z raz obranej drogi".

Łukaszenka przypomniał, że tylko dzięki ogromnej determinacji narodów radzieckich udało się pokonać hitlerowskich najeźdźców. Białoruski prezydent podziękował również żołnierzom innych państw za wspólne uwolnienie świata od faszystowskiego okupanta. - "My nigdy nie dzieliliśmy tego zwycięstwa na swoje i cudze i zawsze będziemy pamiętać o wsparciu sojuszników, państw antyhitlerowskiej koalicji, wszystkich tych, którzy walczyli z nazizmem" - podkreślił Łukaszenka. Białoruski prezydent odniósł się również do obecnej sytuacji międzynarodowej oznajmiając, że mimo nacisków politycznych i szantażu ekonomicznego nie zmieni swojej polityki. Zdaniem prezydenta Białoruś jest państwem wolnym i suwerennym, które dba o swoich obywateli.

Dla uczczenia 63. rocznicy zakończenia II wojny światowej ulicami Mińska przeszło kilkadziesiąt tysięcy kombatantów, uczniów i zwykłych mieszkańców stolicy. Były flagi, transparenty, kolorowe balony i defilada kompanii honorowej białoruskiej armii. Wieńce pod pomnikiem Zwycięstwa złożyli przedstawiciele ambasad akredytowani na Białorusi.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)