Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
25.11.2011 17:57

Demonstracje w Egipcie. Nie chcą nowego premiera

Nie widać końca protestów na placu Tahrir w Kairze. Demonstranci zablokowali wejście do siedziby rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Protestujący w Kairze zablokowali wejście do gmachu rządu. Protestują w ten sposób przeciwko desygnowaniu na funkcję premiera Kamala Ganzuriego.

Pikietę przed budynkiem rządowym zapowiadał Ruch 6 Kwietnia, skupiający liderów egipskiej rewolucji, która doprowadziła do obalenia Hosniego Mubaraka. Jeden z nich Waleed Rashid powiedział, że nominowanie Ganzuriego oznacza kontynuację reżimu byłego prezydenta:

- _ Zaczynamy dzisiaj strajk przed gmachem rządu, niedaleko placu Tahrir. Nie pozwolimy Kamalowi al-Ganzuriemu wejść do środka. On był premierem za czasów reżimu Mubaraka. Nigdy nie powiedział mu "nie". Nie chcemy starć, ale jeśli się zaczną, to nie przez nas. My będziemy pokojowo nastawieni _ - powiedział.

Desygnowany dziś przez wojskowych na funkcję premiera Kamal al-Ganzuri pełnił ją już w latach 1996-1999. Podczas dzisiejszej, pierwszej konferencji prasowej po przyjęciu obowiązków szefa rządu zapowiedział, że nie ogłosi składu nowego rządu przed rozpoczynającymi się w poniedziałek wyborami parlamentarnymi.

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz