Notowania

demonstracja
31.05.2010 19:46

Demonstracje w Pakistanie

Podziel się
Dodaj komentarz
  W Islamabadzie i w Karaczi w Pakistanie odbyły się już pierwsze uliczne demonstracje, potępiające atak izraelskich komandosów na statki wiozące pomoc humanitarną dla mieszkańców Gazy. Demonstranci żądali od [ONZ](https://wiadomosci.wp.pl/organizacja-narodow-zjednoczonych-onz-6120419067451521c) podjęcia niezwłocznych działań na rzecz wyjaśnienia okoliczności ataku.
  W demonstracjach w Karaczi i Islamabadzie udział wzięli przedstawiciele bardzo różnych organizacji społecznych i pozarządowych. Uczestniczyli w nich zarówno przedstawiciele ruchów islamskich, jak i organizacji walczących o prawa człowieka.
  Jednocześnie minister spraw zagranicznych Pakistanu wezwał do działania ONZ oraz inne agendy międzynarodowe zajmujące się kształtowaniem reguł współżycia międzynarodowego. Szef pakistańskiej dyplomacji podkreślił, iż nie ma żadnego moralnego ani prawnego usprawiedliwienia dla dokonanego ataku. Stwierdził, iż władze Pakistanu dołożą wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo pakistańskiej ekipie telewizyjnej, znajdującej się na jednym ze statków. W sprawie tej dyplomacja pakistańska korzysta ze wsparcia ambasady amerykańskiej w Islamabadzie, ponieważ Pakistan nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z Izraelem.
  Pakistan jest republiką islamską, posiada broń jądrową i jest ważnym ogniwem w walce z ekstremistami islamskimi działającymi na pograniczu pakistańsko-afgańskim. Jednocześnie wspiera działania podtrzymujące jedność świata muzułmańskiego.
Tagi: demonstracja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz