Notowania

miedwiediew
23.04.2012 12:06

Dmitrij Miedwiediew ułaskawił Siergieja Mochnatkina

Na dwa tygodnie przed końcem kadencji Dmitrij Miedwiediew ułaskawił jedną z osób uznawanych, przez obrońców praw człowieka, za więźnia politycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Na dwa tygodnie przed końcem kadencji prezydent Rosji ułaskawił jedną z osób uznawanych, przez obrońców praw człowieka, za _ więźnia politycznego _.

Siergiej Mochnatkin został skazany w 2010 roku przez moskiewski sąd na 2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności za udział w antyrządowej demonstracji i napaść na milicjanta.

Ułaskawiony w trakcie procesu twierdził, że nie jest opozycjonistą i w miejscu, gdzie trwała demonstracja znalazł się przypadkowo. Widząc jak milicjant bije kobietę stanął w jej obronie i został oskarżony o napaść na funkcjonariusza.

Nazwisko Mochnatkina znalazło się na liście więźniów politycznych, którą rosyjscy obrońcy praw człowieka przekazali Dmitrijowi Miedwiediewowi w lutym. Na tej samej liście znajduje się jeszcze ponad 30 nazwisk, wśród nich dwóch biznesmenów odsiadujących wieloletnie wyroki: Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa.

Czytaj więcej w Money.pl
Łaska dla Chodorkowskiego. Jest rezolucja Prezydent Rosji sugeruje, że były szef Jukosu nie może liczyć na ułaskawienie.
Najbogatszy Rosjanin wyjdzie z więzienia? Biznesmen odpiera wszystkie zarzuty i uważa je za sfabrykowane i politycznie umotywowane.
Tagi: miedwiediew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz