Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie zorganizuje cała Polska

0
Podziel się:

Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie będą świętem całej Polski. Kardynał Kazimierz Nycz zapowiedział, że w przyjmowanie pielgrzymów z innych krajów włączą się wszystkie diecezje. Metropolita warszawski zwołał konferencję prasową po powrocie z Brazylii, gdzie papież Franciszek ogłosił że gospodarzem następnych Dni będzie właśnie Kraków.
Kardynał wyjaśnił, że samo spotkanie z papieżem odbędzie się oczywiście w Krakowie. Jednak podczas pierwszych pięciu dni zadaniem każdej lokalnej społeczności będzie przyjęcie pielgrzymów z zagranicy i pokazanie im polskiego kościoła.
Podkreślił, że wielkim zadaniem Polski będzie ułatwienie udziału w krakowskim święcie wiernym ze wschodu. "Podobnie jak podczas Światowego Dnia Młodzieży w Częstochowie, 23 lata temu, powinniśmy pomóc młodym z Ukrainy, Białorusi i Rosji, którzy najczęściej nie mają wystarczających środków , by opłacić podróż i pobyt u nas - podkreślił duszpasterz.
Metropolita warszawski dodał, że w zakończonych właśnie Światowych Dniach Młodzieży w Brazylii uczestniczyło 3 tysiące osób z Polski.
W sumie w spotkaniu wzięło udział ponad 3 i pół miliona młodych i 900 biskupów. Ameryka Południowa - gospodarz tegorocznych Dni - to kontynent, na którym mieszka jedna trzecia katolików na świecie.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)