Notowania

koniec
25.01.2009 08:10

Dobiega końca Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcian

Dobiega końca Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcian. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem: "Aby byli jedno w Twoim ręku".

Podziel się
Dodaj komentarz

Temat zamykający obchody brzmi: "Chrześcijanie głoszą nadzieję w podzielonym świecie". 25 stycznia w Kościele katolickim to jednocześnie święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła i to na niego, jako na szczególnego patrona Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcian, wskazuje prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, prawosławny arcybiskup Jeremiasz.

Arcybiskup wygłosi kazanie podczas liturgii w Poznaniu (pocz. o 18.00), która zostanie odprawiona w rzymskokatolickim kościele Nawrócenia świętego Pawła, pod przewodnictwem metropolity poznańskiego, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Centralne nabożeństwo kończące Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcian zostanie odprawione w katedrze św. Michała Archanioła i Floriana w Warszawie (o 18.00). Wezmą w nim udział arcybiskupi Henryk Hoser i Kazimierz Nycz.

Od ubiegłej niedzieli nabożeństwa ekumeniczne Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odprawiano w różnych kościołach w całym kraju.

Tagi: koniec, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz