Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Dofinansowanie studiów pomostowych dla pielęgniarek do 2015 r.
Do 2015 roku polskie pielęgniarki i położne będą mogły korzystać z dofinansowania studiów pomostowych. Obecnie z projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego korzysta 3200 osób. W ramach tego projektu z dofinansowania może skorzystać 24 tysiące pielęgniarek i położnych. W Polsce aktywnych zawodowo pielęgniarek i położnych jest około 170 tysięcy. Ostatni nabór będzie przeprowadzony w roku akademickim 2012/2013.   

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent podpisał "pomostową" ustawę medialną
Utworzenie Rady Mediów Narodowych, która ma powoływać zarządy i rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia i PAP, zakłada "pomostowa" ustawa medialna, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Większość przepisów ustawy wejdzie w życie po upływie 7 dni od dnia jej ogłoszenia.
Pielęgniarki pielęgniarkom zabrały pieniądze
W ubiegłym roku minister zdecydował o podwyżkach dla pielęgniarek, ale nie wszystkie z nich pieniądze dostały. Dlaczego? Bo choć NFZ przesyła szpitalom pieniądze na podwyżki dla wszystkich, panie ze związków zawodowych zatrudnione na etatach wpadły na pomysł, żeby nie dzielić się nimi z koleżankami zatrudnionymi na umowę zlecenie. Dzięki temu mają więcej do podziału dla siebie. Wychodzi dodatkowe 100 zł na głowę.
Budowa mostu energetycznego Polska-Litwa. NIK: zawyżone dofinansowanie
Zawyżono o ponad 2 miliony złotych unijne dofinansowanie do zakupu gruntów pod budowę jednej ze stacji elektroenergetycznych.
Wiceminister zdrowia Marek Haber podkreślił, że studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych nie są obowiązkowe a dyplomy i świadectwa zdobywane w poprzednich systemach kształcenia są uznawane u nas w kraju. Ich celem jest uzyskanie tytułu licencjata pielęgniarstwa lub położnictwa. Studia pomostowe służą zrównaniu kwalifikacji zawodowych polskich pielęgniarek i położnych z tymi uznawanymi w krajach Unii Europejskiej. 


Na realizację projektu przeznaczono 180 milionów złotych.
Polska, unia europejska, system, dofinansowanie, pielęgniarki, studia, pomostowe, polsce
IAR