Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Dojedź bezpiecznie na motocyklu do końca wakacji" - akcja policji

0
Podziel się:

Lato w pełni. Widać to także na drogach, gdzie z tygodnia na tydzień spotykamy coraz więcej motocyklistów. Z tego powodu, policja postanowiła zorganizować akcję "Dojedź bezpiecznie na motocyklu do końca wakacji". Podczas spotkania w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie można było podziwiać pokazy Motocyklowej Asysty Honorowej, a także wziąć udział w zawodach sprawnościowych.

Spotkanie stało się okazją do tego, by przypomnieć, że motocykl jest jednym z najniebezpieczniejszych środków transportu. Młodszy Inspektor Jacek Zalewski - Dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przypomina, że stale rośnie liczba wypadków z udziałem motocyklistów.

W czasie wakacji na polskich drogach ginie bardzo wielu motocyklistów. Dwa lata temu było to 48 osób, a rok temu już 64.

Najczęstszą przyczyną wypadków wśród motocyklistów jest nadmierna prędkość, a także nieustąpienie pierwszeństwa. Większość ofiar w wypadkach z udziałem motocykli stanowią kierowcy jednośladów. Podinspektor Mariusz Sokołowski - rzecznik Komendanta Głównego Policji przypomina, że motocyklista nie ma ani poduszek powietrznych ani stref zgniotu kontrolowanego. Najechanie nawet na najmniejszą przeszkodę kończy się tragicznie.

Często jednak i kierowcy samochodów nie są bez winy. Z obserwacji użytkowników jednośladów wynika, że kierowcy bardzo często chcą się ścigać z motocyklistami.

Zarówno policjanci jak i motocykliści przypominają, że przed wyjazdem w trasę zawsze trzeba sprawdzić stan techniczny. Warto też założyć kamizelkę odblaskową. Kierowca staje się wówczas o wiele lepiej widoczny dla innych użytkowników drogi.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)