Notowania

polska
26.02.2009 11:10

Donald Tusk będzie przewodniczył polskiej delegacji w Brukseli

Prezydent Lech Kaczyński nie weźmie udziału w nieformalnym szczycie Unii Europejskiej w najbliższą niedzielę. Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta powiedział IAR, że taka decyzja to wynik wspólnych ustaleń Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska: Potwierdził to rzecznik rządu Paweł Graś.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zapewnił on, że Polska walczyła o to, by na szczycie przysługiwały jej dwa miejsca. Nieoficjalnie mówiło się, że to czeski rząd nie chciał się na to zgodzić. Gdyby zwiększono liczbę delegacji, wówczas Pragę musiałby reprezentować oprócz premiera także prezydent Vaclav Klaus, znany z eurosceptycznego nastawienia.

Paweł Graś poinformował, że w końcu zdecydowano jednak, że do Brukseli pojedzie szef rządu, gdyż spotkanie jest poświęcone walce z kryzysem, czyli kwestii, za którą odpowiada rząd.

Rzecznik rządu dodał, że przed szczytem w Brukseli odbędzie się spotkanie państw bałtyckich, Grupy Wyszehradzkiej, Rumunii i Bułgarii, podczas którego zostanie ustalone wspólne stanowisko.

Paweł Graś powiedział też, że premier Donald Tusk został dziadkiem. Rano żona Michała Tuska Anna urodziła syna. Paweł Graś dodał, że premier nie planuje z tej okazji wolnego dnia. "Nic nie wskazuje, by obowiązki pozwoliły mu ten dzień jakoś szczególnie uczcić" - powiedział rzecznik rządu.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz