Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Donald Tusk nie przewiduje usunięcia Janusza Palikota z PO

0
Podziel się

Premier Donald Tusk nie przewiduje usunięcia posła Janusza Palikota z Platformy Obywatelskiej. Wcześniej poseł PiS Tomasz Dudziński mówił, że ma informacje z "wiarygodnego źródła", że "bardzo możliwe" jest, iż Palikot pożegna się z partią.         

bEhKPdGZ

Premier powiedział dziennikarzom, że wierzy w uczciwość Palikota, jeżeli natomiast potwierdziłyby się stawiane mu przez media i polityków opozycyjnych zarzuty wówczas postąpi - jak to ujął - bardzo zdecydowanie. Dodał, że na razie takiej sytuacji nie ma.

Premier tłumaczył, że Janusz Palikot był zawsze bardzo kontrowersyjnym politykiem i powinien liczyć się, że przy takiej postawie prędziej czy później napotka przeciwników, którzy będą chcieli wykorzystać sytuację. "Teraz zadaniem Janusza Palikota jest udowodnić opinii publicznej i wymiarowi sprawiedliwości, że są to tylko preteksty opozycji, żeby go bić po głowie, a nie rzeczywiste zarzuty" - powiedział premier.

"Dziennik" napisał w piątek, że Palikot otrzymuje z anonimowych spółek w rajach podatkowych milionowe pożyczki z niewiadomych źródeł. Według gazety, Palikot założył w 2007 roku w Luksemburgu spółkę, a ta zaraz zaczęła pożyczać mu pieniądze. Miała je od małej spółki, której adresem jest skrzynka pocztowa na Cyprze. Jej udziałowcy rezydują na Karaibach - a według byłej żony Palikota, właśnie tam poseł ukrył część majątku. Karaibski ślad sprawdza właśnie prokuratura - twierdzi "Dziennik".

bEhKPdHC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)