Notowania

donald tusk
24.04.2009 18:37

Donald Tusk spotkał się z prezydent Indii

Premier Donald Tusk spotkał się z prezydent Indii Pratibhą Devisingh Patil. Rozmowa dotyczyła współpracy gospodarczej i wojskowej obu krajów, kwestii międzynarodowych oraz inwestycji. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem prezydent Patil polsko-indyjskie stosunki gospodarcze, kulturalne i obronne rozwijają się bardzo dobrze. Indyjska przywódczyni dodała, że dobrą okazją do rozwijania relacji ekonomicznych jest działalność Polsko-Indyjskiej Komisji Gospodarczej.

Przed spotkaniem podpisano dwie umowy międzyrządowe o współpracy w zakresie turystyki oraz o współpracy w zakresie zdrowia i medycyny. Pierwsza z nich przewiduje organizowanie targów, wymianę specjalistów i szkolenie kadr, a także wymianę pracowników naukowych specjalizujących się w tematyce turystycznej. Druga umowa przewiduje wymianę informacji, organizację szkoleń oraz wprowadzenie obowiązku posiadania polisy ubezpieczeniowej dla osób wjeżdżających na terytorium jednej ze stron.

Indyjskiej delegacji towarzyszy 25-osobowa grupa przedstawicieli biznesu, w której znajdują się przedstawiciele spółek z sektorów chemicznego, finansowego, telekomunikacyjnego, branży infrastrukturalnej oraz pośrednictwa handlowego.

Tagi: donald tusk, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz