Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dreamliner w Polsce. LOT będzie korzystać z boeingów już w lecie

0
Podziel się:

Ministerstwo Skarbu szacowało w lutym, że miesięcznie uziemienie Dreamlinerów kosztuje LOT około 10 milionów złotych.

Dreamliner w Polsce. LOT będzie korzystać z boeingów już w lecie
(Dave Sizer/CC/Flickr)
bFeLCnAR

Prawdopodobnie latem LOT ponownie zacznie korzystać z Dreamlinerów. Narodowy przewoźnik wynegocjował przesunięcie opłat za samoloty, które trafią do Polskie w 2014 roku. W Warszawie władze LOT-u rozmawiały z przedstawicielami Boeinga o uziemieniu maszyn.

Rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT Marek Kłuciński przekonuje, że już wkrótce przewoźnik odzyska samoloty. _ - Jesteśmy optymistami. Nasze dwa posiadane samoloty, i trzy, które mamy dostać, będą wozić pasażerów latem tego roku. _ - deklaruje rzecznik przewoźnika.

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski przekonywał wcześniej, że władze LOT-u powinny uzyskać rekompensatę od amerykańskiego koncernu za problemy z Dreamlinerami. Marek Kłuciński przyznaje, że w tej kwestii nie zapadły żadne decyzje.

bFeLCnAT

- _ Ostateczne negocjacje odbędą się w momencie odzyskania sprawnych samolotów _ - zapowiada rzecznik prasowy przewoźnika. LOT założył nawet specjalny rachunek, na którym liczone są wszystkie koszty związane z awarią samolotu. Straty idą w miliony złotych. Ministerstwo Skarbu szacowało w lutym, że miesięcznie uziemienie Dreamlinerów kosztuje LOT około 10 milionów złotych.

Czytaj więcej o Dreamlinerach w Money.pl
Boeing pokryje straty LOT-u? Będą rozmowy Od kilku tygodni polski przewoźnik prowadzi rozmowy z Boeingiem na temat uzyskania samolotów zastępczych.
LOT będzie dochodził swoich praw od Boeinga PLL LOT przygotowuje strategię w sprawie Dreamlinerów - mówi rzecznik przewoźnika Marek Kłuciński.
Od Boeinga powinniśmy dostać nowe samoloty Dobrym pomysłem byłoby na przykład udostępnienia innych samolotów na czas naprawy Dreamlinerów - uważa światowej sławy ekspert lotnictwa.
bFeLCnBu
KOMENTARZE
(0)