Notowania

wiadomości
20.03.2013 15:48

Dzieci Bajkowskich pozostaną w domu dziecka

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzieci państwa Bajkowskich pozostaną w domu dziecka. Krakowski sąd oddalił zażalenie rodziców na natychmiastowe odebranie im trójki chłopców. Po styczniowej decyzji sądu dzieci Bajkowskich - 13-letnie bliźnięta i 10-latek - zostały zabrane ze szkoły 6 marca i przewiezione do domu dziecka. Jednym z powodów odebrania dzieci była przemoc psychiczna i fizyczna w rodzinie.
Rzecznik Sądu Okręgowego w Krakowie sędzia Waldemar Żurek poinformował, że sąd podtrzymał swoje zdanie, gdyż uznał, że dzieci powinny tymczasowo pozostać w ośrodku. Sąd jest zaniepokojony tym, że rodzice nie chcą rozmawiać na temat podjęcia terapii. Dzieci nie będą mogły też zostać oddane pod opiekę ich babci. Według sądu, nie jest ona w stanie zaopiekować się trójką dzieci. Kobieta nie jest w stanie odwozić dzieci do szkoły i na dodatkowe zajęcia.
Sąd został zawiadomiony o sytuacji rodziny przez krakowski Instytut Psychologii w miesiąc po przerwaniu przez rodziców trwającej od ponad roku terapii, na którą sami się zgłosili. Ich dzieci nie chciały chodzić do szkoły i miały problemy z adaptacją.
Bartosz Bajkowski tłumaczy, że terapię przerwał, bo dzieci zaczęły dobrze czuć się w szkole.
11 kwietnia sąd będzie rozpatrywał skargę rodziców na odebranie im dzieci. Dziś oddalił ich zażalenie na natychmiastowy tryb odebrania synów.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz