Notowania

wiadomości
19.05.2013 08:10

Dzień Pamięci o zmarłych na AIDS

Podziel się
Dodaj komentarz

AIDS-Dzień Pamięci

Bezpłatne prezerwatywy, porady na temat bezpiecznego seksu oraz informacje o problemie HIV - AIDS. Tak do udziału w happeningu z okazji Dnia Pamięci o Zmarłych na AIDS zachęcają jego organizatorzy. Akcja odbędzie się w Warszawie przed wejściem do Metra Centrum od 14.00 do 15.30)
Współorganizator happeningu, Prezes Zjednoczenia na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS "Pozytywni w Tęczy" Robert Łukasik podkreślił, że Polacy wciąż niewiele wiedzą o wirusie i boją się osób zakażonych. Tymczasem dzięki nowoczesnym lekom jest to choroba przewlekła, z którą można żyć długie lata.
Koordynator programu "Pozytywnie Otwarci" Paweł Mierzejewski podkreślił, że tylko wykonanie testu w kierunku HIV daje pewność co do statusu serologicznego. Często ludzie żyjący w stałych związkach uważają, że ten problem ich nie dotyczy, a tak naprawdę nie znają przeszłości swojego partnera.
W Polsce od początku epidemii czyli od 1985 roku na AIDS zmarły 1192 osoby. Zakażonych wirusem HIV jest prawie 16,5 tysiąca pacjentów. Leczeniem objęto 6, 5 tysiąca chorych, w tym 118 dzieci.
Dla upamiętnienia wszystkich osób, które zmarły z powodu AIDS w wielu krajach zapłoną świece i lampki oliwne.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz