Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dzień Papieski-sobota-nagrody TOTUS

0
Podziel się

Dziś poznamy laureatów nagrody Totus przyznawanej z okazji Dnia Papieskiego. Wybierze ich kapituła Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wśród nominowanych jest Magdalena Bajer z Polskiego Radia. Statuetką anioła może też zostać uhonorowana redakcja programu "Familijna Jedynka", również z radia publicznego. Audycja poprzedza niedzielne transmisje mszy z kościoła Świętego Krzyża w Warszawie.

bEgQMahx

Członek kapituły ksiądz Jan Drob podkreśla, że gala "Totusa" na Zamku Królewskim będzie jednym z głównych wydarzeń X Dnia Papieskiego i że świętu zawsze towarzyszy zbiórka na największy w Polsce fundusz stypendialny. Skorzystało z niego 2300 młodych ludzi z małych miejscowości. Ksiądz Jan Drob zapewnia, że ani złotówka z kwesty nie będzie przeznaczona na nagrody "Totusa". Sfinansują je mecenasi.
Nagrodą Totus Tuus są honorowane osoby i instytucje "w sposób wybitny przyczyniające się do podkreślenia wartości człowieka". Statuetki będą wręczane podczas gali na Zamku, w obecności najwyższych przedstawicieli polskiego Kościoła. W uroczystości będzie uczestniczył prymas Polski arcybiskup Józef Kowalczyk, prymas senior kardynał Józef Glemp, nuncjusz apostolski arcybiskup Celestino Migliore, arcybiskupi Kazimierz Nycz, Henryk Hoser i Józef Życiński.
Obchody Dnia Papieskiego obejmują nie tylko całą Polskę, ale i skupiska Polonii na świecie. Mają przygotować wiernych do zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II. Dzień Papieski jest obchodzony w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. Towarzyszy mu kwesta na fundusz stypendialny dla młodzieży z małych miejscowości. W całej Polsce weźmie w niej udział 100 tysięcy wolontariuszy. Fundusz został pomyślany jako "żywy pomnik" Jana Pawła II.
Jutrzejsze (niedzielne, 10.10) uroczystości rozpocznie o godzinie 9.00 msza w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, celebrowana przez nowego nuncjusza apostolskiego w Polsce arcybiskupa Celestino Migliore.

bEgQMaia
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)