Notowania

dzień
15.02.2009 12:26

Dzień publiczności na zakończenie Berlinale

W Berlinie kończy się pięćdziesiąty dziewiąty Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Tradycyjnie niedziela jest na nim dniem publiczności.

Podziel się
Dodaj komentarz

Choć główne nagrody festiwalu - Złote i Srebrne Niedźwiedzie - zostały rozdane wczoraj, kinomani jeszcze raz mają okazję zobaczyć wybrane filmy, w tym wszystkie nagrodzone. Jak mówi dyrektor festiwalu Dieter Kosslick, berlińska impreza ma być tak samo ważna dla branży filmowej, jak i dla publiczności.

W tym roku na festiwalowe projekcje organizatorzy sprzedali rekordową pulę 270 tysięcy biletów, o 30 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku. "Berlinale jest dowodem na to, że ludzie nadal kochają kino" - podkreśla szef festiwalu.

Publiczność będzie pewnie szturmować kasy przed pokazami peruwiańskiego filmu "La Teta Asustada" Claudii Llosy, który zdobył Złotego Niedźwiedzia. Po raz kolejny można będzie również obejrzeć w Berlinie "Tatarak" Andrzeja Wajdy, który otrzymał nagrodę imienia Alfreda Bauera za wyznaczanie nowych horyzontów kina. Reżyser wyraził nadzieję, że być może dzięki sukcesowi na Berlinale jego film wiosną trafi do polskich kin.

Tagi: dzień, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz