Notowania

dzienniki
17.04.2009 22:49

"Dziennik" - Kurator w mediach publicznych?

Ministerstwo Skarbu chce złożyć do sądu wniosek o ustanowienie kuratorów w publicznym radiu i telewizji - ustalił "Dziennik". Mają współrządzić z prezesami, ale nie będą mogli na przykład zmienić szefa "Wiadomości" czy zdjąć jakiegoś programu z anteny - pisze gazeta.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dziennik" wyjaśnia, że w ciągu kilku najbliższych tygodni zakończą się kadencje rad w TVP i Polskim Radiu. Nowe powinna wybrać Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Z powodu sporów politycznych nie jest jednak w stanie tego zrobić. Właścicielem spółek jest Ministerstwo Skarbu i to ono może zwrócić się do sądu o wyznaczenie kuratorów, tłumacząc, że nie może skutecznie zarządzać firmą.
Gdyby sąd ustanowił kuratora w TVP - pisze "Dziennik" - mógłby on na przykład sprzedać budynki telewizji, doprowadzić do jej likwidacji, ale nie miałby wpływu na decyzje programowe i personalne. Nie zastąpi też zarządów. Telewizją nadal kierowałby więc Piotr Farfał, a radiem prawdopodobnie Robert Wijas.
Według informacji "Dziennika", taki scenariusz jest w ministerstwie rozważany. Przyznaje to też Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT.

"Dziennik"/kry/dyd

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz