Notowania

wiadomości
27.05.2012 23:41

"Dziennik Gazeta Prawna" - Firmy oszczędzają na etatach

Banki i firmy telekomunikacyjne będą zwalniać pracowników - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Według ekspertów bezrobocie pod koniec roku może sięgnąć nawet 14 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gazeta zauważa, że choc firmy mają dobre wyniki finansowe i duże oszczędności na kontach, zaczynają reagować na spowolnienie gospodarcze i przygotowują się do redukcji w załogach. Branżą, która tnie najbardziej, są finanse. Tylko w pięciu dużych bankach takich jak: BPH, Bank Handlowy, Nordea, DnB Nord i BNP Paribas pracę straci około 3 tysięcy osób. A nie wiadomo jeszcze, ilu pracowników zostanie zwolnionych w wyniku fuzji BZ WBK i Kredyt Banku oraz Polbanku i Raiffeisena. Na razie prezesi tych instytucji zapowiedzieli, że zamkną w sumie 60-80 oddziałów.
Redukcje szykują się także w telekomunikacji - dodaje "Dziennik Gazeta Prawna". Niektóre spółki, jak Netia czy Plus, tną zatrudnienie, robiąc restrukturyzację po fuzjach. Cięcia czekają także branżę meblarską i samochodową
Większość ekonomistów uważa, że przy obecnym wyhamowaniu gospodarczym nierealne są rządowe prognozy zakładające stopę bezrobocia w grudniu na poziomie 12,3 procent. Niektórzy prognozują, że będzie to nawet 14 procent.
Więcej na ten temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/kry/ab

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz