Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Dziennik Gazeta Prawna" - Komorowski: odpartyjnić niektóre obszary państwa

0
Podziel się

Bronisław Komorowski zapowiada, że będzie dążył do odpartyjnienia niektórych obszarów życia państwa. Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej", że ma na myśli między innymi samorządy. Chce, aby w wyborach radnych było więcej jednomandatowych okręgów wyborczych.

bEhjWJkR

Kandydat Platformy dodaje, że jest zwolennikiem także wprowadzenia okręgów jednomandatowych w wyborach parlamentarnych. "Oceniam jednak, że jest tutaj blokada polityczna ze strony środowisk partyjnych" - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej".
Bronisław Komorowski dodaje, że drugim obszarem, który zamierza odpartyjnić są media publiczne. Podkreśla, że chciałby dokonać tego za pomocą nowej ustawy medialnej opartej na projekcie środowisk twórczych. "Jeżeli wygram wybory, chętnie bym poprosił panią Agnieszkę Holland, aby została moim pełnomocnikiem do spraw reformy mediów publicznych" - mówi kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta.
Bronisław Komorowski dodaje, że podatek liniowy jest dobrym pomysłem, ale nierealnym do wprowadzenie w życie ze względu na układ sił politycznych.
Wywiad z marszałkiem Sejmu - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/kry/Piotr Paszkowski

bEhjWJlu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)