Notowania

wiadomości
25.08.2011 02:08

"Dziennik Gazeta Prawna" - Starzy ludzie ożywiają miasta

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że gminy budują dla seniorów osiedla, w których mieszkania będzie można kupić po preferencyjnych cenach. To nie jest akcja charytatywna, a czysty interes - starsi ludzie to recepta na wyludnianie miast i zastrzyk gotówki dla gminnych kas.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dziennik Gazeta Prawna" dodaje, że specjalne osiedla dla ludzi starszych powstają między innymi w Stargardzie Szczecińskim i Radkowie. Zainteresowanie lokalami przystosowanymi dla osób starszych widać także w Warszawie. Aby przyciągnąć nowych starszych obywateli, gminy kupują hurtowo mieszkania od dewelopera, a następnie bez zysku odsprzedają lub wynajmują. Wszystko po to, by zapewnić emerytom dogodne warunki finansowe.
"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że w dwukondygnacyjnym domu w Stargardzie Szczecińskim są windy, specjalna świetlica, w której odbywają się zajęcia i spotkania, gabinet lekarski, a także wspólny taras. Każdy mieszkaniec ma też pilota, którym w razie potrzeby może wezwać pomoc.
Gmina wyliczyła, że inwestycja w osiedla dla seniorów opłacą się, bo otoczeni troskliwą opieką staruszkowie dłużej zachowają sprawność, a tym samym gmina mniej będzie wydawała na utrzymanie domów opieki społecznej.
Więcej na ten temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/kry/dabr

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz