Notowania

wiadomości
02.12.2013 10:50

Dziewiąta ofiara w Glasgow

Podziel się
Dodaj komentarz

Wlk.Brytania-wypadek-ofiary

Straż pożarna w Glasgow odnalazła zwłoki dziewiątej ofiary wypadku helikoptera, który w nocy z piątku na sobotę runął na pub w centrum miasta. Dotychczas podano nazwiska tylko dwóch mężczyzn zabitych w pubie oraz trzyosobowej załogi policyjnego helikoptera.
Zwłoki dziewiątej ofiary odnaleziono dopiero po podniesieniu ponad 3-tonowego śmigłowca, który przebił płaski dach parterowego pubu "The Clutha". Cała załoga - pilot i dwoje policjantów - zginęła na miejscu. Jak dotąd odnaleziono zwłoki sześciu gości pubu, choć policja nie wyklucza, że ofiar może być więcej. Rodziny i znajomi zaginionych wyrażały zniecierpliwienie tak powolnym procesem badania miejsca wypadku i identyfikacji zabitych. Rzeczniczka policji wyjaśniała dziś nad ranem reporterom:
"Naszym najwyższym priorytetem jest zlokalizowanie ciał osób, które były w pubie, kiedy spadł helikopter - i ich bezpieczne wydobycie. To wymaga czasu i wielkiej staranności, aby można było przeprowadzic formalną identyfikację, zawiadomić rodziny i publicznie ogłosić tożsamość zabitych."
Policja w Glasgow uruchomiła linie telefoniczne i ośrodek dla rodzin zabitych i poszkodowanych w wypadku. Spośród 32 rannych i kontuzjowanych, 12 osób z ciężkimi obrażeniami przebywa nadal w szpitalach, w tym trzy na wydziale intensywnej terapii.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz