Notowania

wiadomości
22.12.2013 08:47

Dziś konferencja Chodorkowskiego

Podziel się
Dodaj komentarz

Niemcy-Michaił Chodorkowski-media

Były szef Jukosu Michaił Chodorkowski wystąpi dziś (22.12, 13:00) na pierwszej konferencji prasowej po zwolnieniu z rosyjskiej kolonii karnej. Biznesmen od piątku przebywa w Berlinie.
Konferencja odbędzie się w symbolicznym miejscu - Michaił Chodorkowski spotka się z dziennikarzami w Muzeum Muru Berlińskiego. Tuż obok znajduje się Checkpoint Charlie, słynny punkt kontrolny na dawnej granicy między Wschodnim i Zachodnim Berlinem.
Będzie to pierwsze publiczne wystąpienie Chodorkowskiego od wyjścia z więzienia. Były szef Jukosu prawdopodobnie zdradzi swoje plany na przyszłość. Zdaniem komentatorów, jest mało realne, że wróci do Rosji, choć władze na Kremlu podkreślają, że Chodorkowski jest wolnym człowiekiem i w każdej chwili może wrócić do ojczyzny.
Chodorkowski wczoraj spotkał się ze swoimi rodzicami, którzy przylecieli do Berlina z Moskwy. W stolicy Niemiec jest też najstarszy syn biznesmena. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znów możemy być razem" - powiedział dziennikarzom Paweł Chodorkowski.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz