Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziś ostatni dzień na dopisanie się do listy wyborców

0
Podziel się

Możemy zostać dodani do wybranego przez siebie obwodu.

Dziś ostatni dzień na dopisanie się do listy wyborców
(Radomil/CC/Wikipedia)
bEizzGEl

Jeszcze tylko dziś wszyscy zainteresowani mają szanse na dopisanie się do listy wyborców. Każdy, kto w niedzielę będzie poza miejscem stałego zamieszkania, może zostać dodany do wybranego przez siebie obwodu głosowania.

Krzysztof Lorentz z Krajowego Biura Wyborczego tłumaczy, że w przypadku głosowania zagranicą można wniosek o wpisanie do listy wyborców złożyć do konsula osobiście, faksem, pocztą elektroniczną bądź nawet telefonicznie.

Ekspert Krajowego Biura Wyborczego przypomina, że jutro mija termin pobierania zaświadczeń o prawie do głosowania w dowolnym lokalu wyborczym. Krzysztof Lorentz przyznaje, że w tym roku ta możliwość cieszy się dużą popularnością bo w pierwszej turze wyborów prezydenckich z zaświadczeń skorzystało prawie 300 tysięcy wyborców, a 5 lat temu takich przypadków było tylko 60 tysięcy.

bEizzGEn

Przedstawiciel Krajowego Biura Wyborczego spodziewa się, że liczba wydanych dokumentów ze względu na rozpoczynający się sezon urlopów jeszcze wzrośnie i przypomina, że zaświadczenie można odebrać w urzędzie gminy.

Taki dokument pozwala głosować w dowolnej komisji obwodowej zarówno w kraju jak i za granicą.

ZOBACZ TAKŻE:

bEizzGEO
wybory
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)