Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziś pogrzeb Tadeusza Mazowieckiego

0
Podziel się:
bEsrJSNx

Dziś w Warszawie pogrzeb Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego premiera III RP. Uroczystości żałobne rozpoczną się o godzinie 11-tej w katedrze świętego Jana na warszawskiej starówce.
Godzinę wcześniej, o 10-tej z Pałacu Prezydenckiego wyruszy kondukt z trumną z ciałem byłego premiera. Będą w nim uczestniczyć przyjaciele i współpracownicy Zmarłego oraz mieszkańcy stolicy.
O 11-tej w katedrze pod wezwaniem Męczeństwa św. Jana Chrzciciela odbędzie się Uroczysta Msza żałobna, której przewodniczyć będzie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. W koncelebrze wezmą udział m.in. Prymas Polski abp Józef Kowalczyk i Prymas Czech kard. Dominik Duka. Podczas mszy obecni będą przedstawiciele najwyższych władz państwowych: prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, przedstawiciele Sejmu i Senatu oraz członkowie korpusu dyplomatycznego.
Po zakończeniu Mszy trumna z ciałem Tadeusza Mazowieckiego zostanie przewieziona do kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej w Laskach pod Warszawą, gdzie o godz. 14.00 rozpocznie się ceremonia pogrzebowa.
Tadeusz Mazowiecki zmarł w poniedziałek, 28 października. Miał 86 lat.

IAR

bEsrJSOa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)