Notowania

media publiczne
04.12.2009 12:56

EBU apeluje w sprawie mediów publicznych

Podziel się
Dodaj komentarz
   Europejska Unia Nadawców apeluje do rządów, by nie szukały  oszczędności kosztem mediów publicznych. Na specjalnym spotkaniu ponad 150 przedstawicieli Europejskiej Unia Nadawców (EBU) zwróciło uwagę, że w niektórych krajach, takich jak Polska, Węgry i Litwa, działalność i  [misja](https://teleshow.wp.pl/misja-6029132664951425c) mediów publicznych jest zagrożona ze względu na trudną sytuację finansową.
   W specjalnym oświadczeniu EBU apeluje do władz tych państw o wsparcie budżetów nadawców publicznych. Zwraca tez uwagę, że niektóre rządy bezpodstawnie wykorzystują światowy kryzys finansowy jako argument za redukcją funduszy na działalność mediów publicznych. Ograniczają ich finansowanie do tak niskiego poziomu, że zagraża to niezależności nadawców.
   Przedstawiciele EBU przypominają, że media publiczne pełnia ważną misję i budują społeczeństwa obywatelskie [nowoczesnych](https://wiadomosci.wp.pl/nowoczesna-6032709991109761c) europejskich demokracji.
   Przedstawiciele EBU powołują się na rezolucję Parlamentu Europejskiego z września 2008 roku, dotyczącą pluralizmu w mediach. Podkreśla ona, że do zachowania pluralizmu i niezależności mediów konieczne jest stabilne finansowanie.
Tagi: media publiczne, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz