Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Edukacja w Muzeum Historii Żydów

0
Podziel się:

MHŻP - edukacja - nowy program

Warsztaty, wykłady, wystawy, koncerty i publikacje - w sumie 3 tysiące wydarzeń. Muzeum Historii Żydów Polskich przedstawiło nowy program edukacyjno-kulturalny na najbliższe 3 lata.
Dyrektor Muzeum Andrzej Cudak wyjaśnia, że te pieniądze pozwoliły na stworzenie niezwykle bogatego i wszechstronnego programu. Idea tego muzeum polega na tym, by doświadczenie wynikające z tysiąca lat historii Żydów polskich było przełożone na edukacyjną prawdę, która ma uczynić nasze społeczeństwo bardziej różnorodnym i otwartym - tłumaczy dyrektor Cudak. Dzięki temu programowi - podkreśla - będzie można dotrzeć z tą ideą do kilkudziesięciu miast i miasteczek oraz do około 350 tysięcy osób.
Wiceminister Kultury Monika Smoleń podkreśla, że nowy program będzie nie tylko edukował, ale też uświadamiał młodych ludzi. Program będzie pokazywał - tłumaczy wiceminister - że różnorodność jest siłą, że inność nie jest czymś wrogim i obcym. Monika Smoleń podkreśla, że dziś dla wszystkich mówienie i uczenie o tolerancji i otwartości powinno być niezwykle istotną sprawą.
Do kluczowych projektów programu należą tak zwane muzeum na kółkach - wystawa edukacyjna przedstawiająca historię i kulturę Żydów polskich, która od czerwca 2014 do kwietnia 2016 roku odwiedzi blisko 50 miejscowości w całym kraju. Przygotowano też projekt "Spotkajmy się w muzeum", mający na celu edukację dzieci i młodzieży, zwłaszcza ze środowisk w niekorzystnej sytuacji społecznej. Z kolei, celem projektu "Oblicza różnorodności" jest przekazanie wiedzy o różnorodności kulturowej, etnicznej, religijnej i społecznej, co ma stworzyć przestrzeń do refleksji i dialogu.
Realizację programu umożliwia dofinansowanie w wysokości 3 mln euro z funduszy - norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)