Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egipt: ElBaradei rezygnuje z funkcji

0
Podziel się
bEqtGbIl

Egipt - ElBaradei - dymisja

Wiceprezydent Egiptu podaje się do dymisji. O swojej rezygnacji Mohamed ElBaradei poinformował tymczasowo urzędującego prezydenta listownie. To prawdopodobnie konsekwencja tragicznych wydarzeń w kraju, w których zginęły setki osób.
Mohamed ElBaradei jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, którą otrzymał w 2005 roku za kierowanie Międzynarodową Agencją Energii Atomowej. Podczas rewolucji w Egipcie był uznawany za przywódcę liberalnej części społeczeństwa. Stanowisko wiceprezydenta kraju objął dokładnie miesiąc temu.
W Egipcie ogłoszono dziś stan wyjątkowy. Rano wojsko wkroczyło wcześniej do dwóch obozowisk w Kairze, gdzie protestowali zwolennicy obalonego w lipcu prezydenta Mohammeda Mursiego. Armia chciała w tej sposób siłą zakończyć trwające od ponad miesiąca protesty przy meczecie Rabaa Al-Adhawiya oraz na placu Nahda.
Według najnowszych doniesień, w starciach między zwolennikami Bractwa Muzułmańskiego a siłami porządkowymi zginęło 149 osób, a 1403 zostało rannych. Liczbę te podało egipskie ministerstwo zdrowia.

IAR

bEqtGbIO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)