Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egipt: trwają starcia demonstrantów z policją

0
Podziel się
bEpNollx

Egipt-stan wyjątkowy-starcia

Władze Egiptu zdecydowały o wprowadzeniu stanu wyjątkowego. Na ulicach Kairu i kilku innych miast nadal trwają jednak starcia zwolenników Bractw Muzułmańskiego z siłami porządkowymi.
Jak relacjonuje specjalny wysłannik Polskiego Radia do Kairu Michał Żakowski, walki trwają między innymi na moście 6 Października w pobliżu meczetu Raba al Adawiya. Kilka tysięcy demonstrantów ściera się tam z policją. Uczestnicy antyrządowej demonstracji oskarżają władze o strzelanie z ostrej amunicji.
Tymczasowy prezydent Egiptu Adly Mansur poinformował, że nadzwyczajne środki bezpieczeństwa wprowadzono z powodu ataków na budynki użyteczności publicznej oraz domy prywatne. Prezydent Mansur dodał, że zadaniem wojska jest współpraca z policją i podjęcie wszelkich niezbędnych środków w celu przywrócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ochrony zdrowia i prywatnego mienia obywateli.
Według najnowszych danych, które przedstawiły władze w starciach zwolenników Mohameda Mursiego z siłami porządkowymi zginęło 95 osób, a ponad 870 jest rannych. Uczestnicy protestów uważają, że ofiar jest znacznie więcej.

IAR

bEpNolma
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)