Notowania

wielka brytania
03.12.2008 11:15

Elżbieta II powie o kryzysie

Brytyjska królowa otworzy dzisiaj kolejną sesję Parlamentu i wygłosi mowę tronową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Królowa Elżbieta II otworzy dzisiaj kolejną sesję Parlamentu i wygłosi mowę tronową. Przedstawi w niej najważniejsze założenia polityki Rządu Jej Królewskiej Mości w najbliższych miesiącach.

Jednym z najistotniejszych elementów mowy tronowej będą zamierzenia rządu w sferze finansowej, zmierzające do zahamowania recesji i ożywienia gospodarki. Będą to między innymi plany nowych rozwiązań prawnych umożliwiających rządowi rozszerzenie kontroli nad sektorem bankowym.

Rząd zamierza narzucić bankom regulamin udzielania kredytów małym i średnim firmom oraz kodeks postępowania w obsłudze klienta. Dotychczas banki miały swobodę podejmowania decyzji i określania warunków udzielenia kredytów.

Oczekuje się także, że w mowie tronowej zawarte zostaną plany radykalnych zmian w służbie zdrowia, włącznie z możliwością ograniczania dotacji budżetowych dla placówek źle traktujących pacjentów i nie zapewniających im właściwych standardów leczenia.

* **ZOBACZ TAKŻE:** [ ]( http://news.money.pl/artykul/ksiaze;karol;konczy;60;lat,206,0,385230.html )
* [ Książe Karol kończy 60 lat ]( http://news.money.pl/artykul/ksiaze;karol;konczy;60;lat,206,0,385230.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz