Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
03.07.2008 08:35

Energetyczne tournee Miedwiediewa

Prezydent Rosji po drodze na szczyt grupy G-8 odwiedzi bogate w surowce republiki poradzieckie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji po drodze na japoński szczyt grupy G-8 odwiedzi trzy bogate w gaz i ropę naftową azjatyckie republiki poradzieckie.

Prezydent Miedwiediew dziś i jutro będzie w Azerbejdżanie, a następne dwa dni spędzi w Turkmenistanie. Siergiej Prychodźko, doradca prezydenta, poinformował, że stosunki Rosji z tymi republikami są coraz lepsze i podczas wizyty należy to przypieczętować.

Prezydent Miedwiediew w trakcie niespełna dwóch miesięcy swoich rządów po raz drugi odwiedzi Kazachstan. Nie ma w tym jednak przypadku - kraj ten jest uważany za strategicznego sojusznika Rosji. Poza tym 6 lipca Astana stolica Kazachstanu będzie obchodzić 10-lecie istnienia, a prezydent Nursułtan Nazarbajew - 68. urodziny.

Prezydentowi Rosji w podróży do azjatyckich republik będzie towarzyszyć duża delegacja, w której skład wejdą ministrowie, szefowie regionów oraz dyrektorzy największych korporacji, w tym z sektora energetycznego.

W trakcie szczytu grupy G-8, który zaplanowany jest w dniach 7-9 lipca na japońskiej wyspie Hokkaido, prezydent Miedwiediew spotka się z najważniejszymi światowymi przywódcami.

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz