Euro 2012. Media chwalą piłkarzy i trenera Niemiec

0

Niemiecka prasa nie szczędzi pochwał pod adresem zawodników i trenera Joachim Loewa, który zdecydował się na odważne zmiany w składzie.

(jonworth-eu/CC/Flickr)

Po wczorajszym zwycięstwie 4:2 z Grecją, Niemcy są już w półfinale piłkarskich mistrzostw Europy. Niemiecka prasa nie szczędzi pochwał pod adresem zawodników i trenera Joachim Loewa, który zdecydował się na odważne zmiany w składzie.

Niemieccy komentatorzy podkreślają, że Joachim Loew podjął duże ryzyko sadzając na ławce rezerwowych trzech piłkarzy z jego podstawowej jedenastki. Ale w tym przypadku opłaciło się ryzykować. Zmiennicy nie zawiedli, a _ Loew okazał się być największym zwycięzcą _ - ocenia dziennik _ Die Welt _.
_ _

_ - Niemcy rozbili grecki bastion _ to już tytuł ze strony internetowej magazynu _ Kicker _. Jak czytamy zwycięstwo Niemców było wysoce zasłużone.

_ - Niemcy chwiały się tylko przez sześć minut _ - to z kolei tytuł z _ Sueddeutche Zeitung _, bo właśnie sześciu minut potrzebowali niemieccy piłkarze na wyjście na prowadzenie po wyrównującej bramce zdobytej przez Greków. Teraz czas na półfinał, w którym Niemcom przyjedzie się zmierzyć z Anglikami albo Włochami.

Niemcy bezlitośni dla Greków. Grad goli w Gdańsku Reprezentacja Niemiec nie dała żadnych szans greckim piłkarzom. Podopieczni Joachima Loewa wygrali w pięknym stylu.
Merkel zaprosiała Samarasa do Berlina Niemiecka kanclerz Angela Merkel pogratulowała wygranej nowemu premierowi Grecji.