Notowania

euro 2012
12.06.2012 11:22

Euro 2012 zbyt głośne? Naukowiec ostrzega

Zdaniem specjalistów dobrze jest używać ochronników słuchu, które blokują bardzo głośne odgłosy, jakie wydają na przykład kibicowskie trąbki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*Euro 2012 to impreza, podczas której należy jednak uważać na hałas. Zdaniem specjalistów dobrze jest używać ochronników słuchu, które blokują bardzo głośne odgłosy, jakie wydają na przykład kibicowskie trąbki. *

Jak powiedział IAR profesor Henryk Skarżyński - wybitny otolaryngolog, stadiony same w sobie zagrożenia dla słuchu nie stanowią. Zagrożenie stwarzamy my sami, przynosząc na mecz różnego rodzaju piszczałki wydające bardzo ostre dźwięki . Takimi dźwiękami możemy uszkodzić słuch sąsiada - zaznaczył profesor. Dodał, że przebywanie na meczu obniża na pewien czas sprawność słuchową, która wraca do stanu wyjściowego po kilku, kilkunastu godzinach, pod warunkiem, że nie wydarzy się coś, co będzie bardzo ostrym bodźcem akustycznym.

Są jednak osoby szczególnie narażone na hałas. Nie oznacza to jednak, że nie mogą pójść na mecz, jeśli bardzo tego pragną. Dla nich jednak ochronniki słuchu są koniecznością.

Na mecz mogą też zostać zabrane przez rodziców starsze dzieci. Trzeba jednak pilnować, by nie siedziały przy głośnikach. W żadnym wypadku na mecz nie należy zabierać dzieci małych. I to nie tylko z powodu hałasu.

Czytaj więcej w Money.pl
"Będą gwizdki, bębny, a nie polityka" Grupa ok. 5 tys. rosyjskich kibiców weźmie udział we wtorkowym marszu w Warszawie - poinformowała dyrektor biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego stołecznego ratusza Ewa Gawor. Jak powiedziała, marsz nie będzie miał podtekstu politycznego.
Powiększą strefę kibica? Przed meczem Polski Władze Wrocławia rozważą powiększenie działającej na Rynku Strefy Kibica.

Najbliższe mecze

Grecja 0 : 0 Czechy
12.06 18:00 Stadion Miejski Wrocław
Polska 0 : 0 Rosja
12.06 20:45 Stadion Narodowy Warszawa
Tagi: euro 2012, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz