Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Euromajdan w Brukseli

0
Podziel się:
bEsfHDat

Kilkadziesiąt osób zebrało się przed siedzibą Parlamentu Europejskiego, aby wyrazić swoje poparcie dla prounijnych dążeń Ukraińców. Krzyczeli między innymi 'Tak dla Wilna" oraz 'Niech żyje Ukraina i Europa" .
Wśród manifestujących byli między innymi Ukraińcy z Brukseli i Paryża. "Decyzja o integracji z Unią została już podjęta przez samych Ukraińców, ale rząd nie chce ich słuchać" - powiedział jeden z manifestantów. "Jeśli nie będziemy demonstrować to nic się nie zmieni , trzeba pokazać co Ukraińcy myślą naprawdę!" - dodał Ukrainka w Brukseli.
Poparcie dla europejskich aspiracji Ukraińców wyrazili dziś także europosłowie. "Ja myślę, że mamy wspólne przesłanie. Ci którzy są tutaj w Brukseli, jak i ci, którzy demonstrują na Ukrainie" - powiedział prof. Jerzy Buzek. "Każdy taki sygnał , że w Brukseli, w Bergen, w Paryżu jest taka solidarnościowa manifestacja to dla nich silna, moralna podpora" - dodał europoseł Jacek Saryusz Wolski. "My w ten sposób nie uratujemy Ukrainy, ale damy impuls, żeby Ukraińcy wiedzieli, że na Zachodzie nie zapomniano o nich, że walka toczy się do ostatniego momentu "- podkreślał europoseł Marek Migalski.
Na ich transparentach widniały napisy "Nigdy się nie poddamy", "Razem jesteśmy silniejsi " i "Ukraina w Europie!".

IAR

bEsfHDaW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)