Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Feliksy Warszawskie 2013 rozdane

0
Podziel się
bErJwPYl

Teatr - Warszawa - nagrody

Teatr Narodowy triumfuje w 15. edycji Feliksów Warszawskich. To prestiżowa nagroda przyznawana przez warszawskie środowisko teatralne aktorom i reżyserom działającym na stołecznych scenach.
Artystów uhonorowano w pięciu kategoriach.
Grzegorz Wiśniewski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię spektaklu "Królowa Margot" według Alexandra Dumas'a w Teatrze Narodowym. Za pierwszoplanowe role kobiecą i męską w tym samym spektaklu uhonorowano Feliksami Warszawskimi Wiktorię Gorodecką za rolę Małgorzaty oraz Marcina Hycnara za rolę Karola IX.
Za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą nagrodę przyznano Beacie Fudalej za rolę Maryny w spektaklu "Pożegnania" według Stanisława Dygata, w reżyserii Agnieszki Glińskiej, również w Teatrze Narodowym.
Najlepszą drugoplanową rolę męską wykreował Bartłomiej Bobrowski wcielając się w rolę Ariela w spektaklu "Burza" Williama Shakespeare'a w reżyserii Igora Gorzkowskiego, w Studio Teatralnym Koło / Teatrze Ochoty
Nagroda dla młodej aktorki/aktora/reżyserki/reżysera przypadła Dawidowi Ogrodnikowi za
rolę Łukasza w spektaklu "Nietoperz" na motywach "Zemsty nietoperza" Johanna Straussa w reżyserii Kornéla Mundruczó, w TR Warszawa.
Pomysłodawcą i założycielem Feliksów Warszawskich był w 1998 roku miłośnik sztuki teatralnej Feliks Łaski. Organizatorami tegorocznego konkursu był Teatr Narodowy i Teatr Kwadrat.

IAR

bErJwPYO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)