Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Festiwal Przemiany-Centrum Nauki Kopernik

0
Podziel się:

Niepublikowane wcześniej nagrania poety Mirona Białoszewskiego w spektaklu na Wiśle, instalacje, koncerty, warsztaty, projekcje filmowe, sztuki wizualne i nowe technologie - to niektóre z atrakcji Festiwalu Przemiany.

W Centrum Nauki Kopernik od najbliższej soboty będą odbywać się wydarzenia autorskie z pogranicza sztuk.
Festiwal zajmuje się różnymi zmianami - przemianami, jaki zachodzą w Warszawie: historycznymi, społecznymi i kulturowymi.
Jak podkreśla Ewa Pawlak koordynator artystyczny Festiwalu Przemiany, tegoroczna edycja obejmuje trzy pola aktywności artystycznej: miasto, lokalna społeczność i komunikacja między ludźmi.
Festiwal zainauguruje spektakl Port Miron w reżyserii Pawła Passiniego i Hanny Nowak-Radziejowskiej. Punktem wyjścia są oryginalne, wcześniej nie publikowane nagrania wierszy i dzienników Białoszewskiego.
Paweł Passini zaznacza, że spektakl odbędzie się na wiślanej wyspie przy Moście Śląsko-Dąbrowskim. Białoszewski przywraca pamięć o tym co w Warszawie jest oraz za co to miasto się lubi lub nie lubi.
Od dziś przed budynkiem Centrum Nauki Kopernik staną specjalne parkomaty - maszyny terapeutyczne.
Maszyna będzie drukowała wiersze na zadany przez użytkownika temat mówi Hanna Nowak-Radziejowska. współczesny człowiek poszukuje słów, żeby nazwać jakie uczucia nim targają - często w tym pomaga psycholog. Natomiast parkomat opisuje uczucia w formie wierszy - na przykład tęsknota, miłość złość.
W ramach festiwalu na scenie letniej Kopernika, na całonocnej imprezie spotkają się dwa pokolenia muzyków, producentów i kompozytorów. Będzie także Projekt Szczęście, który będzie dotyczył obecności seniorów w przestrzeni współczesnej metropolii, na zakończenie odbędzie się finisaż wystawy Miejsce Odległe kolektywu Sputnik Photos w Pawilonie 512.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)