Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Film o księdzu profesorze Tischnerze

0
Podziel się
bCYsGtkR

Zakończyły się zdjęcia do dokumentalnego filmu o księdzu profesorze Józefie Tischnerze pod tytułem "Jego oczami". Teraz trwa jego montaż. Reżyserem produkcji jest Szymon J. Wróbel.
Życie autora "Historii filozofii po góralsku" jest opowiedziane z perspektywy jego najmłodszego brata Kazimierza Tischnera, który kultywuje dorobek księdza profesora.
W filmie pojawią się miejsca, z którymi szczególnie był związany Józef Tischner. Zdjęcia nakręcono między innymi w Łopusznej w Małopolsce, rodzinnej wsi Tischnerów, na Turbaczu, w Nowym Targu, Krakowie czy Starym Sączu. Oprawą muzyczną dokumentu będzie góralska muzyka.
"Dzięki temu filmowi przekaz i myśli mojego brata będą miały szansę dotrzeć do tych, którzy nie znali go osobiście i nie zapoznali się do tej pory z jego nauką" - mówi Kazimierz Tischner.
Premiera dokumentu "Jego oczami" jest planowana na wiosnę. Będzie go można obejrzeć miedzy innymi w kinach studyjnych w Polsce, a także na pokazach specjalnych w Krakowie czy Nowym Targu.
Ksiądz profesor Józef Tischner był humanistą, filozofem oraz duszpasterzem. Napisał wiele wybitnych dzieł, miedzy innymi takie pozycje jak "Etyka solidarności", "Filozofia dramatu", tomy rozmów "Między Panem a Plebanem" oraz "Historia filozofii po góralsku". Zmarł w 2000 roku.

IAR

bCYsGtlu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)