Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fotografia Polaka podbija świat

0
Podziel się
bEiKoztx

Fotografia - M.Ryczek - zdjęcie roku

Fotografia Polaka podbija świat. Popularna gazeta internetowa w Stanach Zjednoczonych "The Huffington Post" wybrała zdjęciem roku kadr zatytułowany "Człowiek, który karmi łabędzie w Krakowie".
Fotografia wykonana na krakowskich Bulwarach Wiślanych rok temu przez Marcina Ryczka nadal zadziwia widzów na całym świecie. "To zdjęcie ma charakter uniwersalny. Może podobaćsię ludziom w Polsce, Brazylii, czy Iranie. Między innymi z tych miejsc otrzymuje pozytywne maile. To jest chyba dla mnie największa nagroda, że to co zrobiłem dociera do wrażliwości innych ludzi" - wyjaśnia w rozmowie z IAR Marcin Ryczek.
Fotografia przedstawiająca mężczyznę karmiącego łabędzie i kaczki najpierw podbiła serca użytkowników portalu Facebook. Internauci udostępnili zdjęcie kilka milionów razy. Stamtąd trafiło ono na popularne witryny poświęcone fotografii i na strony gazet, między innymi "Der Spiegel" i "The Guardian".
Praca Marcina Ryczka była wielokrotnie nagradzana. Zdobyła między innymi główną nagrodę wprestiżowym konkursie fotograficznym Grand Prix de Couvert. Obecnie z innymi fotografiami Marcina Ryczka "Człowiek karmiący łabędzie w Krakowie" prezentowany jest na wystawie w jednej z paryskich galerii.

IAR

bEiKozua
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)