Notowania

wątpliwości
02.04.2009 15:11

"Fragmenty pracy magisterskiej P. Zyzaka o Lechu Wałęsię budzą wątpliwości"

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego profesor Karol Musioł przyznał, że fragmenty pracy magisterskiej Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsię budzą wątpliwości. Według profesora Musioła należy wyjaśnić szczególnie kwestię informacji zawartych w pracy, które pochodzą z anonimowych źródeł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister Barbara Kudrycka podjęła decyzję o przeprowadzeniu kontroli na Uniwersytecie Jagiellońskim w związku z pracą Zyzaka. Szefowa resortu nauki i szkolnictwa wyższego zwróciła się w tej sprawie z prośbą do Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego zapewnił, że kontrolę przeprowadzi także Rada Wydziału Historycznego.

Profesor podkreślił, że na UJ corocznie tysiące studentów bronią prac magisterskich i w kilku mogą znajdować się błędy.

Rektor UJ wyraził żal, że uczelnia została wciągnięta w politykę. Podkreślił, że stara się trzymać Uniwersytet z dala od bieżących spraw politycznych. Profesor Karol Musioł dodał, że ze spokojem czeka na wyniki pracy Państwowej Komisji Akredytacyjnej, gdyż standardy nauczania na UJ są bardzo wysokie. Jak zaznaczył, część pracy Zyzaka, opierającą się na anonimowych źródłach należy traktować w kategoriach "wpadki" a nie polityki.

Tagi: wątpliwości, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz