Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja - Cannes - Strauss-Kahn - reakcje

0
Podziel się

Nawet na festiwalu filmowym w Cannes sprawa aresztowania Dominique'a Strauss Kahna jest od kilku godzin tematem numer 1. Dyrektor generalny Międzynarodowego Funduszu Walutowego i jeden z najmocniejszych kandydatów do urzędu prezydenta Francji został zatrzymany w Nowym Jorku pod zarzutem usiłowania gwałtu.

bEgCMalN

Wszyscy dziennikarze w Cannes mówią o jednym. Dominique Strauss-Kahn, wymieniany dotąd jako socjalista, który mógłby zmiażdżyć Nicolasa Sarkozy'ego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, zatrzymany przez policję jak pospolity przestępca? W sali projekcyjnej przed premierą kolejnego filmu wiadomość ta rozchodzi się w tempie huraganu. I można rzeczywiście mówić o politycznym huraganie, który - zdaniem niemal wszystkich gości festiwalu - może zmieść szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego z francuskiej sceny politycznej. "To byłby temat na świetny film, który w przyszłym roku zobaczymy może w Cannes" - powiedział jeden z dziennikarzy francuskich.
O tym, jak wielkie wrażenie "afera" Strauss-Kahna wywołała w Cannes, świadczy najlepiej fakt, że festiwalowa telewizja, która od tygodnia nadaje tylko transmisje z galowych projekcji, konferencje prasowe oraz wywiady, przerwała swój normalny program. Na dziesiątkach rozmieszczonych w Pałacu Festiwalowym monitorach widzimy teraz programy francuskich telewizji informacyjnych, mówiących wyłącznie o kłopotach Strauss-Kahna.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEgCMamq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)