Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja - MSW - loty - bezpieczeństwo

0
Podziel się

Francuski minister spraw wewnętrznych zamierza promować w Unii Europejskiej zaostrzenie kontroli pasażerów linii lotniczych. Zmiany te byłyby w dużej mierze wzorowane na kontrolach amerykańskich służb bezpieczeństwa.

bEhqKWdN

O planach Brice'a Hortefeux, ministra spraw wewnętrznych Francji, pisze dziennik "Le Figaro". Gazeta przypomina, że obecnie informacje dotyczące podstawowych danych pasażera, jak jego nazwisko, imię, wiek, data i miejsce urodzenia, są kontrolowane w chwili rejestracji na lotnisku. Nowy system umożliwiłby uzyskanie i kontrolę tych informacji już w chwili rezerwacji lotu. Dodatkowo byłyby brane pod uwagę takie dane, jak sposób opłacania należności za lot, adres klienta na fakturze, jego numer telefonu i adres elektroniczny.

"Le Figaro" uważa, że Brice Hortefeux chce dążyć do wprowadzenia tych kontroli przez wszystkiej kraje Unii Europejskiej.

W samej Francji natomiast już od 1 stycznia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wprowadzi kary pieniężne dla tych linii lotniczych, które nie przekażą uprzednio władzom listy swoich pasażerów. Grzywna ta będzie wynosiła 50 tysięcy euro.

bEhqKWeq
bezpieczeństwo
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)