Notowania

wiadomości
15.02.2012 11:01

Francja - Sarkozy - kandydatura

Nicolas Sarkozy ma dzisiaj wieczorem przed kamerami telewizji francuskiej oficjalnie zgłosić swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich. Lewicowa opozycja krytykuje postawę obecnego prezydenta, który długo zwlekał z taką deklaracją.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sarkozy zdecydował się wystąpić przed kamerami prywatnej telewizji TF1, aby publicznie ogłosić swój udział w walce o fotel prezydencki. Znany już jest scenariusz tego wystąpienia. Prezenterka wieczornych wiadomości o 20.00, zada Sarkozy'emu pytanie o jego kandydaturę, a on ma potwierdzić swój udział w zaplanowanych na przełom kwietnia i maja wyborach. Doradcy obecnego prezydenta nie mają jeszcze jasno sprecyzowanego planu kampanii, ale już teraz Nicolas Sarkozy zapowiedział, że będzie codziennie składał Francuzom propozycję zmian dotyczących głównie edukacji, bezpieczeństwa, wymiaru sprawiedliwości i prawa oraz imigracji, w czym Front Narodowy widzi zamach na skrajnie prawicowy elektorat.
Lewicowa opozycja krytykuje Sarkozy'ego za teatralne gesty. Jak na razie sondaże dają zwycięstwo w pierwszej turze kandydatowi socjalistów Francois Hollande'owi. Obecny prezydent jest na drugim miejscu a liderka Frontu Narodowego, Marie Le Pen na trzecim.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz