Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja powołuje "Unię dla Śródziemnomorza"

0
Podziel się:

Wspólnota Europejska zaprasza do współpracy kraje basenu Morza Śródziemnego.

Francja powołuje "Unię dla Śródziemnomorza"
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Wspólnota Europejska zaprasza do współpracy kraje basenu Morza Śródziemnego. Dziś w Paryżu organizacja zostanie oficjalnie powołana do życia.

Pierwotny pomysł prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego powołania _ Unii Śródziemnomorskiej _ zaniepokoił szczególnie Niemcy. W efekcie zmodyfikowano nazwę na _ Unię dla Śródziemnomorza _, tym samym do stolicy Francji zjadą szefowie państw i rządów nie tylko wszystkich krajów mających bezpośredni dostęp do tego akwenu, ale także wszystkich państw Wspólnoty i Zachodnich Bałkanów. Przyjadą szefowie unijnych instytucji, sekretarz generalny ONZ i prezesi wielkich światowych banków. Polskę będzie reprezentował prezydent Lech Kaczyński.

W trakcie kilkugodzinnego szczytu jest planowane przyjęcie deklaracji dotyczącej tej inicjatywy. Szczyt w Paryżu będzie okazją do spotkań bilateralnych. Jest przygotowywana rozmowa Lecha Kaczyńskiego z Nicolasem Sarkozym.

Kilkudziesięciu prezydentów i premierów spędzi noc w Paryżu, by jutro przybyć na Place de la Concorde, gdzie odbędzie się wielka parada wojskowa z okazji Dnia Bastylii.

wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)