Notowania

wiadomości
28.03.2011 18:12

Fundacja Szmajdzińskiego - inauguracja

Fundacja im. Jerzego Szmajdzińskiego, która ma być kontynuacją realizowanego przez zmarłego w katastrofie smoleńskiej polityka SLD dzieła pomocy młodym ludziom, rozpoczęła działalność. Inauguracyjne spotkanie odbyło się w Sejmie.

Podziel się
Dodaj komentarz

W działalność fundacji zaangażowali się przyjaciele tragicznie zmarłego wicemarszałka Sejmu, z różnych etapów jego życia. Przewodniczącym został były prezydent Aleksander Kwaśniewski, który powiedział, że powołanie fundacji jest rodzajem zobowiązania moralnego wobec Jerzego Szmajdzińskiego. Kwaśniewski podkreślił, że fundacja będzie chciała promować taki rodzaj uprawiania polityki, jak rozumiał to sam patron - otwarty, pełen dialogu i odpowiedzialności za państwo, niezależnie od przynależności partyjnej. Ma też pomagać młodym ludziom i wspomagać różne inicjatywy, zwłaszcza w okręgu wyborczym Jerzego Szmajdzińskiego.
Małgorzata Szmajdzińska, wdowa po byłym polityku SLD, zwróciła uwagę, że fundacja ma być kontynuacją takiej działalności. Dodała, że wraz z mężem przez wiele lat zbierali pieniądze, które przeznaczali właśnie na wspieranie młodych ludzi, między innymi na stypendia dla dzieci.
W Sejmie został podpisany został akt notarialny, powołujący Fundację im. Jerzego Szmajdzińskiego.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz