Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fundacja Twój Ruch kontra partia Palikota

0
Podziel się:
bEsfTueZ

Fundacja Twój Ruch uważa, że Janusz Palikot dopuścił się plagiatu, gdyż wykorzystał jej nazwę. Posłowie Twojego Ruchu te zarzuty odpierają. Eunika Chojecka - rzeczniczka Fundacji tłumaczy, że rozważane jest wystąpienie na drogę prawną wobec tej lewicowej partii. Pismo procesowe jest w przygotowaniu.
Jak mówi Chojecka IAR, partia Palikota szkodzi organizacji o poglądach konserwatywno-chrześcijańskich. Fundacja "Twój Ruch" jest mylona z ugrupowaniem, co utrudnia działalność. "Podczas przygotowań do naszych debat wolontariusze spotykali się z wyzwiskami, ludzie mówili, że nie chcą mieć nic wspólnego z partią Janusza Palikota"- mówiła rzeczniczka.
Eunika Chojecka dodała, że pismo procesowe Fundacji Twój Ruch jest w przygotowaniu. Nie chciała jednak zdradzać szczegółów, gdyż mogłoby to zaszkodzić krokom prawnym.
Tymczasem poseł Andrzej Rozenek jest spokojny o nazwę ugrupowania. Rzecznik partii Twój Ruch podkreśla w rozmowie z IAR, że do naruszenia doszłoby jeśli istniałyby dwie partie o tej samej nazwie. Jednak nazwa fundacji, zdaniem posła, jest inną kategorią niż nazwa partii. "Różne rzeczy mogą mieć taką nazwę. Nikt nie ma nazwy "Twój Ruch" na własność. "- mówił Andrzej Rozenek. Jak tłumaczył, chodzi o dwie różne kategorie.
W zeszły weekend Janusz Palikot poinformował, że na bazie dotychczasowego ugrupowania powstała nowa formacja pod nazwą Twój Ruch. Przewodniczącym Krajowej Rady Politycznej został profesor Jan Hartman.
Fundacja "Twój Ruch", zrzeszająca młodych ludzi, istnieje od 2012 roku i prezentuje poglądy patriotyczne.

IAR

bEsfTufC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)