Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
warszawa
09.02.2009 20:50

Gala Wolonatariatu w Teatrze Polskim w Warszawie

Ewa Chludzinska - Lewczuk, Ania Zwolak i Michał Misiorek zostali laureatami konkursu "Barwy Wolontariatu". Statuetki dla

Podziel się
Dodaj komentarz

wolontariuszy, wyróżniających się swoją pracą na rzecz innych, wręczono podczas Gali Wolonatariatu, która odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie.

Wręczono także dwie nagrody specjalne ufundowane przez prezydenta. Jedną dla Fundacji świętego Jana Jerozolimskiego, która prowadzi cztery dzienne domy opieki dla dzieci z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych; natomiast druga nagroda przypadła przytulisku dla koni i innych zwierząt "Przystań Ocalenie".

Jak podają organizatorzy - konkurs "Barwy Wolontariatu" i uroczystość wręczenia nagród jest okazją, aby w sposób szczególny podziękować wolontariuszom, którzy na codzień współpracują z wieloma organizacjami, środowiskami i osobami prywatnymi. Zgłoszeń do konkursu dokonywały organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje i przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, oraz osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy.

Celem organizatorów jest ukazanie wielobarwności działań społecznych. Chodzi o podkreślenie aktywności wolontariuszy, tych którzy pomagają np. w pracach biurowych, jak i tych, którzy biorą udział w terapiach dzieci niepełnosprawnych, ochotników pomagających w organizacji wydarzeń okolicznościowych, konferencji, udzielających porad prawnych, jak i tych, którzy na co dzień odwiedzają pensjonariuszy hospicjów i szpitali.

W Gali Wolontariatu wzięła udział prezydentowa Maria Kaczyńska.

Tagi: warszawa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz