Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gang oszustów rozbity

0
Podziel się
bEqtyknF

CBŚ rozbiło międzynarodowy gang, dokonujący oszustw podatkowych na ogromną skalę. Straty Skarbu Państwa szacuje się na co najmniej 146 milionów złotych.
Oszustwa były związane z obrotem paliwami, 8 zatrzymanych osób zajmowało się też praniem brudnych pieniędzy. 6 zatrzymanych tymczasowo aresztowano.
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przeszukali ponad 40 mieszkań i siedzib firm w całej Polsce, w tym w Warszawie. Dzięki temu zabezpieczyli dokumentację oraz mienie o wartości blisko 36 milionów złotych. Wśród zajętych przedmiotów znalazły się luksusowe samochody oraz złoto w sztabach.
Gang kontrolował firmy założone na podstawione osoby, czyli tak zwane słupy. Jak ustalili policjanci, do Polski codziennie sprowadzano około 900 tysięcy litrów paliwa, kupowanego w krajach nadbałtyckich. Grupa dokonywała opłat celnych i płaciła podatek akcyzowy, ale nie płaciła podatku VAT. Pozwalało to na dalszą sprzedaż paliwa po atrakcyjnych cenach, a łańcuch kierowanych przez gangsterów firm miał ukryć przestępczy charakteru procederu. Szacuje się, że w ciągu roku działania te uszczupliły Skarb Państwa na kwotę nie mniejszą niż 146 milionów złotych.

IAR

bEqtykoi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)