Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gardias-spotkanie-pielegniarki kontraktowe

0
Podziel się

Gardias-spotkanie-pielęgniarki kontraktowe

bEhbnjZx

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias podkreśliła, że nie chce konfliktu z pielęgniarkami pracującymi na kontraktach.
Członkowie związku chcą by jedyną forma zatrudnienia pielęgniarek w szpitalach była umowa o pracę. Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Kontraktowych opowiada się za możliwością zatrudnienia na podstawie umów cywilno-prawnych.
Przewodnicząca OZZPiP Dorota Gardias powiedziała, że pielęgniarki i położne powinny spotkać się w swoim gronie i przedyskutować wszystkie problemy. "Związek zawodowy absolutnie nie chce żadnego konfliktu z naszymi koleżankami pracującymi na kontraktach natomiast nie chcemy o tym rozmawiać w Sejmie. Już tydzień temu apelowałam i prosiłam o wyznaczenie terminu spotkania z pielęgniarkami kontraktowymi i samorządem pielęgniarskim. Takie spotkanie powinno się odbyć poza Sejmem i tylko w gronie tego środowiska" - powiedziała.
Kilkanaście pielęgniarek i położnych od czwartku przebywa na galerii sejmowej. Pięć z nich dziś rano rozpoczęło głodówkę.

bEhbnkaa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)