Notowania

koniec
02.04.2009 23:47

"Gazeta Wyborcza" - Koniec ekspertów od samooceny?

"Gazeta Wyborcza" pisze, że po jej publikacjach Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zmienia przepisy dotyczące unijnych dotacji. Wniosków nie będą oceniać ci, którzy sami je piszą, ani osoby pochodzące z instytucji, które o dotację się ubiegają

Podziel się
Dodaj komentarz

"Gazeta Wyborcza" przypomina, że od tygodni informowała o groźbie konfliktu interesów w konkursach na unijne dotacje. "Te patologie były możliwe pod ustawą odziedziczoną po poprzedniej ekipie. My doprowadziliśmy do nowelizacji przepisów" - powiedziała dziennikowi minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.
Nowe przepisy obowiązują od 6 marca. Na ich podstawie ministerstwo wydało szczegółowe zarządzenie: tam, gdzie funduszami zarządza bezpośrednio resort rozwoju regionalnego, wyproszono z komisji wszystkich wątpliwych ekspertów.
"Od środy obowiązują nowe oświadczenia. Dokument, który muszą podpisać wszystkie osoby zgłaszające się na asesorów, wyklucza, by w komisji mogli zasiadać przedstawiciele firm i instytucji, które uczestniczą w pisaniu wniosków" - ujawnia minister Bieńkowska. Oświadczenie o braku konfliktu interesów jest podpisywane pod rygorem odpowiedzialności karnej.

"Gazeta Wyborcza"/IAR/kry/dabr

Tagi: koniec, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz