Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gazeta wyborcza
30.07.2007 05:17

"Gazeta Wyborcza" - Legalna, bo prywatna impreza faszystowska?

Na pikniku w Zabrzu nie propagowano treści faszystowskich, bo to była prywatna impreza - twierdzi prokuratura w Zabrzu. Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" prokuratura postanowiła umorzyć śledztwo w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Chodzi o słynny piknik zorganizowany w 2004 roku na ogródkach działkowych w Zabrzu. Kilkanaście osób bawiło się tam, słuchając piosenek zespołu Honor. Rozentuzjazmowani uczestnicy imprezy rozwiesili flagę ze swastyką, skandowali "Sieg Heil". Następnie fotografowali się z rękami wzniesionymi w hitlerowskim pozdrowieniu. Za tło służyła im płonąca swastyka. Udział w imprezie wzięli późniejsi działacze Młodzieży Wszechpolskiej i LPr, a jej organizatorem był kandydat na radnego z ramienia PiS - pisze "Gazeta Wyborcza."
W grudniu ubiegłego roku śledztwo w sprawie pikniku wszczęła prokuratura w Zabrzu. Jak pisze gazeta na jej polecenie policja zabezpieczyła komputery uczestnikom imprezy. Ci podczas przesłuchania tłumaczyli się, że był to tylko głupi wybryk spowodowany między innymi dużą ilością alkoholu.
Więcej na ten temat pisze "Gazeta Wyborcza"

"Gazeta Wyborcza"/apl/MagM

Tagi: gazeta wyborcza, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz